Europass

Niyet Mektubu Editörü

Europass Niyet Mektubu Editörü ile farklı şablon seçeneklerinden istediğinizi kullanarak, iyi planlanmış, görsel olarak hoş ve profesyonel bir niyet mektubu oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz CV ile birlikte sunulan niyet mektubu aracılığıyla, bireylerin olası işverenlerine kendilerini daha açıklayıcı bir şekilde sunmalarına yardımcı olmaktadır.

 

Niyet mektubu nasıl hazırlanır, nelere dikkat edilmelidir?

Niyet (motivasyon) mektubunu göndereceğiniz kuruluştaki irtibat kişisinin adını ve eğer biliyorsanız kuruluşun ayrıntılarını yazın. Başvurunuzun doğru adrese gitmesi önemlidir. Eğer elinizde bir irtibat kişisi bulunmuyorsa, kuruluş ile irtibata geçip başvurunuzu kime göndereceğiniz hakkında bilgi almanız önemlidir.

Açılış hitabı ve irtibat kişisinin adını yazın. Eğer irtibat kişisi bilgilerine sahip değilseniz, genel bir hitap cümlesi ile başlayın, Sayın Bay/Bayan gibi.

Mektubu göndermeden önce heceleme, dilbilgisi, yazım hataları ve argümanları kontrol edin. Kısa ve net olun.

 

Europass Niyet Mektubu Editörü için tıklayın

 

GİRİŞ PARAGRAFI

Yazma nedeninizi ifade edin (hangi pozisyon için başvurduğunuzu, bu pozisyona alım yapılacağını nereden öğrendiğinizi, eğer gelişigüzel bir başvuru ise sizi neyin başvuruya yönlendirdiğini, vb.)

GELİŞME PARAGRAFI

Tavsiye edilen 1-3 paragraftır.

- İş deneyiminizin iş tanımında belirtilen gereklilikleri ve işverenin ihtiyaçlarını karşılamanıza nasıl yardımcı olacağını açıklayın;

- Eğitim ve yeterliliklerinizin iş tanımında belirtilen gereklilikler ve işverenin ihtiyaçlarını karşılamanızda nasıl yardımcı olacağını açıklayın;

- Güçlü yönlerinizi belirtin, ilgili kazanımlar ve ödüllerden örnekler vererek, yüzleştiğiniz sorunlar ve yeteneklerinizi kullanarak bunların üstesinden nasıl geldiğinizi, vb.

SONUÇ PARAGRAFI

İş görüşmesi için uygunluk durumunuzu belirtin, okuyucuya zaman ayırdığı için teşekkür edin, onlardan haber almayı sabırsızlıkla beklediğinizi belirtin, mektubun ekinde CVnizin olduğundan bahsedin,vb.

 

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
-->