Europass

BAĞLANTILAR

EURODESK, GENÇLER İÇİN EĞİTİM VE GENÇLİK ALANLARINDAKİ AVRUPA FIRSATLARI VE GENÇLERİN AVRUPA FAALİYETLERİNE KATILIMI HAKKINDA BİLGİ SAĞLAYAN AVRUPA BİLGİ AĞIDIR.

35 Avrupa ülkesinde  faaliyette bulunan Eurodesk Bilgi Ağı, ülkemizde de Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Eurodesk hizmetleri şunları içerebilir:

  • Ücretsiz soru yanıtlama hizmeti (e-posta ile, faks ile, telefonla, ziyaretle),
  • Soru sahiplerine öneri ve yardım hizmetleri,
  • Fonlarla ilgili Avrupa bilgisine internet erişimi sağlanması,
  • Eğitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri,
  • Konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi,
  • Kaynak materyallerin basılması ve dağıtılması,
  • Gençlik Programı ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması.

Eurodesk Türkiye Temas Noktaları

Eurodesk Türkiye Temas Noktaları, gençlere ve gençlere hizmet edenlere Avrupa Fırsatları hakkında bilgi vermekle yetkilendirilmiş kuruluşlardır. Türkiye’de toplamda 64 ilde 106 Eurodesk Temas Noktası bulunmaktadır.

Eurodesk Türkiye Birimi (eurodesktr@eurodesk.eu) ile doğrudan temas kurabileceğiniz gibi, size en yakın temas noktası ile de aşağıdaki bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Temas noktaları listesi için tıklayınız.

Temas noktaları haritası için tıklayınız.

Europass Hareketlilik Sistemi

12.05.2016 tarihinden itibaren “Europass Hareketlilik Belgeleri”  Ulusal Europass Merkezi Hareketlilik Belgesi Sistemi vasıtasıyla düzenlenebilecektir.

Bu kapsamda, UEM Hareketlilik Sistemi kullanıma açılmıştır.

Sistem kullanımı ve Hareketlilik Belgesi düzenlenmesi ile ilgili açıklamaları içeren kılavuzu indirmek için buraya tıklayınız.

Tüm sorularınız ve teknik destek talebiniz için info@europass.gov.tr e-posta adresi üzerinden lütfen Mesleki Yeterlilik Kurumu-Ulusal Europass Merkezi ile irtibata geçiniz.

UEM Europass Hareketlilik Belgesi Sistemi

 

 

EUROPEAN COUNCIL

Avrupa Konseyi okulda veya okul dışında bir dili öğrenmekte veya öğrenmiş olanların, dil öğrenimleri ve kültürel deneyimlerini kaydedebilecekleri ve görüşlerini belirtebilecekleri Avrupa Dil Portfolyosunu geliştirdi.

Avrupa Konseyinin web sitesini ziyaret edin

ERASMUS

2014-2020 yılları arasında uygulanacak olan Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının arttırılması amaçlanıyor.

Erasmus+ Programı; eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarını kapsıyor. Erasmus+ Programı’na bu adın verilmesindeki ana sebep, kamuoyunda daha fazla tanınan, yurtdışında eğitim ve Avrupa işbirliği ile güçlü bir şekilde özdeşleştirilen önceki Erasmus programının bilinirliğinden faydalanmaktır. 

Erasmus + web sitesi için tıklayınız.

 

 

AB EĞİTİM VE ÖĞRETİM PROGRAMLARI

Aşağıdaki linki kullanarak AB Komisyonu'nun eğitim ve öğretim ile ilgili Topluluk programlarına erişip, bilgi alabilirsiniz.

Avrupa Komisyonu’nun eğitim ve öğretimle ilgili Topluluk programları web sayfası

Erasmus+ programına ulaşmak için tıklayınız.

Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençllik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) sitesine ulaşmak için tıklayınız.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
-->