Europass

europass

EUROPASS VİDEO YARIŞMASI 2017

 

1. TEMA

Yarışmanın teması; Avrupa çapında iş ararken veya bir eğitim programına kayıt olurken kullanılan Europass belgelerinin, kişilere sağladığı/sağlayacağı avantajlar, kolaylıklar, faydalar ile bireylerin hayatında yarattığı/yaratacağı olumlu sonuç ve etkiler olarak belirlenmiştir.


2. SÜRE VE FORMAT

Videoların 140 saniyeyi geçmemesi gerekmektedir. Videolar mov veya mp4 formatında sayfaya yüklenmelidir.
Profesyonel çekim ve kurgu zorunluluğu bulunmamaktadır.

 

3. ÖDÜLLER

Birincilik ödülü: Iphone 8-64 GB
İkincilik ödülü: Ipad Mini Retina
Üçüncülük ödülü: Samsung Gear S3

Ödüle hak kazandığı bildirilen katılımcılara ödülleri Ankara’da düzenlenecek olan ödül töreninde teslim edilecektir. 

Ulusal Europass Merkezi gerekli durumda ödüllerin teknik özelliklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

4. BAŞVURU ŞEKLİ

Başvurular elektronik olarak yapılacaktır.
Her katılımcı yalnız 1 video ile yarışmaya katılabilir.
Başvurular, 24.12.2017 tarihine kadar aşağıdaki elektronik formun doldurulması ve beraberinde hazırlanmış olan videonun sayfaya yüklenmesi yoluyla gerçekleştirilecektir.
Katılımcılar yarışma için hazırladıkları videoyu sosyal medya hesaplarında paylaşabilir. Paylaşımların Ulusal Europass Merkezi sosyal medya hesaplarının etiketlenerek yapılması önemlidir. Elektronik başvuru formu doldurulmadan, sosyal medya üzerinden yarışmaya katılım için yapılan video paylaşımları, yarışma başvurusu olarak kabul edilmeyecektir.


5. YARIŞMA TAKVİMİ

Son Başvuru Tarihi(Uzatıdı): 24.12.2017 (Saat 23.59’a kadar/GMT +2)
Kazananların İlanı: 26.12.2017
Ödül Töreni ve Ödüllerin Teslimi: 26.12.2017 - 31.12.2017


6. KATILIMCILAR

Yarışmaya 18 yaş ve üzerindeki bireyler katılabilir.
Yarışmaya bireysel veya ekip olarak katılmak mümkündür.
Ekip katılımı gerçekleştirilmesi halinde, yarışma başvurusunun tek isim adına yapılması gerekmektedir. Ödül adedi ekipteki katılımcı sayısına göre değişmemektedir ve ekibin yarışmayı kazanması durumunda kazanılan ödül, başvuru formunda bilgileri bulunan isme teslim edilecektir.


7. KATILIMCI BEYANI VE TAAHHÜDÜ

Katılımcı videoda;

  •   Telif hakkı aranan müzik, film parçası, fotoğraf, görsel gibi içerikleri kullanmadığını, kullanması halinde tüm yasal sorumluluğu üstlendiğini,
  •   Çocuk görüntüleri kullanıyorsa çocuğun ailesinden onay almış olduğunu ve videonun Ulusal Europass Merkezi tarafından kullanılabilmesine ve/veya değiştirilebilmesine aile tarafından izin verildiğini,
  •   Müstehcen, saldırgan, uygunsuz veya sakıncalı unsurlara rastlanması, herhangi bir kurum ya da kişinin mahremiyetini, telif hakkını, ticari marka veya fikri mülkiyet haklarını ihlal eden öğeler tespit edilmesi halinde başvurusunun Ulusal Europass Merkezi tarafından reddedileceğini kabul ve beyan eder.

Yarışma kapsamında hazırlanan videolar, eser sahibi ve/veya Ulusal Europass Merkezi dışında izinsiz kullanılamaz.
Tüm katılımcılar, sunmuş oldukları videoların Ulusal Europass Merkezi tarafından tanıtım ve görünürlük çalışmalarında sınırsız sayıda kullanılabileceğini, yabancı dile çevrilerek uluslararası mecralarla paylaşılabileceğini kabul eder.
Ödüle hak kazandığı bildirilen katılımcılara ödülleri Ankara’da düzenlenecek olan ödül töreninde teslim edilecektir.
Ödüle hak kazananlar, Ulusal Europass Merkezi tarafından belirlenecek sürede ödüllerini teslim almaya gelmemeleri durumunda ödül hakkını kaybedeceğini kabul ederler.
Ödül alanlar, ödüllü video ile ilgili haklarından feragat ettiklerini ve bu hakları Ulusal Europass Merkezine devrettiklerini, bu hususlarla ilgili olarak hiçbir hak talebinde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt eder.


8. DEĞERLENDİRME

24.12.2017 tarihi saat 23.59’dan sonra gerçekleştirilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
Yaratıcılık, mizah, verilen mesaj, Europass’ın sunduğu avantajların ince detay ve bağlantılarla vurgulanmış olması değerlendirmede esas alınacak temel ölçütlerdir.
Değerlendirme, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından oluşturulacak Kurul tarafından yapılacaktır.
Yarışma şartlarına aykırılık tespit edilen durumlarda başvurular reddedilecektir.

Niyet Mektubu Editörü

Europass Niyet Mektubu Editörü ile farklı şablon seçeneklerinden istediğinizi kullanarak, iyi planlanmış, görsel olarak hoş ve profesyonel bir niyet mektubu oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz CV ile birlikte sunulan niyet mektubu aracılığıyla, bireylerin olası işverenlerine kendilerini daha açıklayıcı bir şekilde sunmalarına yardımcı olmaktadır.

 

Niyet mektubu nasıl hazırlanır, nelere dikkat edilmelidir?

Niyet (motivasyon) mektubunu göndereceğiniz kuruluştaki irtibat kişisinin adını ve eğer biliyorsanız kuruluşun ayrıntılarını yazın. Başvurunuzun doğru adrese gitmesi önemlidir. Eğer elinizde bir irtibat kişisi bulunmuyorsa, kuruluş ile irtibata geçip başvurunuzu kime göndereceğiniz hakkında bilgi almanız önemlidir.

Açılış hitabı ve irtibat kişisinin adını yazın. Eğer irtibat kişisi bilgilerine sahip değilseniz, genel bir hitap cümlesi ile başlayın, Sayın Bay/Bayan gibi.

Mektubu göndermeden önce heceleme, dilbilgisi, yazım hataları ve argümanları kontrol edin. Kısa ve net olun.

 

Europass Niyet Mektubu Editörü için tıklayın

 

GİRİŞ PARAGRAFI

Yazma nedeninizi ifade edin (hangi pozisyon için başvurduğunuzu, bu pozisyona alım yapılacağını nereden öğrendiğinizi, eğer gelişigüzel bir başvuru ise sizi neyin başvuruya yönlendirdiğini, vb.)

GELİŞME PARAGRAFI

Tavsiye edilen 1-3 paragraftır.

- İş deneyiminizin iş tanımında belirtilen gereklilikleri ve işverenin ihtiyaçlarını karşılamanıza nasıl yardımcı olacağını açıklayın;

- Eğitim ve yeterliliklerinizin iş tanımında belirtilen gereklilikler ve işverenin ihtiyaçlarını karşılamanızda nasıl yardımcı olacağını açıklayın;

- Güçlü yönlerinizi belirtin, ilgili kazanımlar ve ödüllerden örnekler vererek, yüzleştiğiniz sorunlar ve yeteneklerinizi kullanarak bunların üstesinden nasıl geldiğinizi, vb.

SONUÇ PARAGRAFI

İş görüşmesi için uygunluk durumunuzu belirtin, okuyucuya zaman ayırdığı için teşekkür edin, onlardan haber almayı sabırsızlıkla beklediğinizi belirtin, mektubun ekinde CVnizin olduğundan bahsedin,vb.

 

EUROPASS MOBILITY (2)

For example;

·         A student who has spent an academic period in another European country as part of an Exchange Programme,

·         A young person who has done voluntary work in a non-governmental organisation (NGO)

·         A person who has participated a Project

·         A person who has work or internship experience

can have Europass Mobility Document.

 Mobility Experience is followed by two partner organisations; one of them in the sending country and the second is in the host country. Two partners should agree upon the aim, content and duration of the experience. Partners can be universities, schools, training centres, companies or non-governmental organisations etc. Europass Mobility Document is created by the partner organisations in a language agreed by all sides.

 Europass Mobility Document Example

 How can I get Europass Mobillity Document?

You can ask your sending organisation to contact National Europass Center. Institutions who wants to fill Europass Mobility Document has to submit their applications and send their Project Contract by e-mail.After the application, a user name and password will be sent to these institutions together with a user guide. These institutions can create Europass Mobility document for the participants by entering the Project details to the”Mobility Online Tool” which is administrated by CEDEFOP-European Centre fort he Development of Vocational Training.

FOR INSTITUTONS-HOW TO REGISTER TO EUROPASS MOBILITY ONLINE TOOL?

Institutions who wants to create Europass Mobility Document regarding to their Mobility experience;

       1-) has to send scanned version of their Project Contract to the e-mail address hareketlilik@europass.gov.tr

                         2-) has to fill the application form and send with a cover letter to National Europass Center.

 

 

“APPLICATION FORM” FOR INSTITUTIONS WHO WANTS TO ISSUE

EUROPASS MOBILITY DOCUMENT 

BİRLİKTEİŞLERLİK

Sisteminizi Europass ile entegre etmenin herhangi bir maliyeti yoktur. Seçeneklerimiz yaygın olarak kullanılan, açık standartlardır. Birlikte işlerlik seçeneklerimiz hakkında detaylı teknik bilgiyi ilgili internet sitemizde bulabilirsiniz. Ek olarak, detaylı kaynaklar, belgeler ve teknik destek de sağlanmaktadır.

http://interop.europass.cedefop.europa.eu

BİR EUROPASS CV YÜKLEYİN

IT sisteminize hali hazırda girilmiş olan kişisel bilgileri kullanıcıların dışa aktarmasına izin verir. Bu özellik, ağ hizmetlerimizi kullanarak, kullanıcıların platformunuz üzerinden Europass CV üretmesini mümkün kılar.

CV’Yİ EUROPASS FORMATINDA DIŞA AKTARIN

Kullanıcılarınızın mevcut bir Europass CV ile profil oluşturmalarına imkan sağlar. Bir Europass CV yüklendiğinde, ortak alanlar, eşleşen kişisel veriyle otomatik olarak doldurulmaktadır.

KİMLER EUROPASS’LA BİRLİKTEİŞLER OLABİLİR?

Bir CV veritabanı yürüten ya da son kullanıcının bir profil veya başvuru formu doldurduğu bir IT sistemi kullanan kuruluşlar Europass’la birlikte hareket etmek için olası adaylardır:

- kamu istihdam birimleri;

- istihdam ofisleri;

- iş portalları;

- IK hizmet sağlayıcıları;

- kariyer rehberlik merkezleri.

NEDEN EUROPASS’LA BİRLİKTEİŞLER OLMALISINIZ?

- Nihai kullanıcılarınız için katma değer sağlar, farklı platformlarda aynı formu defalarca doldurmalarının önüne geçersiniz.

- Yaygın olarak tanınan bir Avrupa hizmeti ile uyumlu olmak, kuruluşunuzun etkileyiciliğini arttırır.

EUROPASS LANGUAGE PASSPORT (2)

Europass Language passport provides to describe your foreign language skills’ levels which are very important in training or working applications in Europe. With this document, you can evaluate your own language skills; understanding, speaking and writing seperately.

 he europass Language Passport was developed by the Council of Europe. It forms part of the European Language Portfolio.

 Europass Language Passport Example

 You can use the links below to use Europass Language Passport:

 Create your Language Passport online

After completing your Language Passport, you can download to your computer or send by e-mail.

 Download Language Passport template and instructions

(Empty template, instructions,examples in different languages and Eurpopass Cover Letter) 

You can use these documents while generating your Language Passport.

 Update your Language Passport online (XML)

If you already have a Language Passport, you can upload and update it. Your personal data will be automatically be uploaded to the system. Your informations will automatically be uploaded to the system. Please note that documents and data are not permanently stored on Europas servers so save your document before leaving the document.

 Ministry of Education European Language Portfolio

Council of European Language Portfolio

 

European Commision-Languages Portal

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
-->