Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, IPA KAPSAMINDA KABUL EDİLEN 2015 YILI OKUL EĞİTİMİ PERSONEL HAREKETLİLİĞİ PROJELERİ BAŞLANGIÇ TOPLANTISINA KATILDI

Ulusal Europass Merkezi, 01 Haziran 2016 tarihinde Ankara Ataköşk Otelde düzenlenen Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projeleri Açılış Toplantısı’na katıldı.

2015 yılı Teklif Çağrısı Döneminde sunulan ve IPA IV İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı “Okul ve Yetişkin Eğitimi Personelinin Mesleki Gelişimini Desteklemek Suretiyle Eğitimde Kalitenin Artırılması Projesi” kapsamında desteklenmeye hak kazanan 2015 Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projelerinin temsilcilerinin katıldığı toplantıda; açılış konuşmalarının ardından proje sahiplerine Türkiye Ulusal Ajansı uzmanları tarafından sözleşme öncesi belgeler, mali yönetim ve denetim, yaygınlaştırma ve görünürlük faaliyetleri, nihai rapor hazırlama ve Mobility Tool hakkında bilgilendirme sunumları yapıldı.

Toplantıda Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi Proje Uzmanı M. Hüdazan YAŞIN, Europass Hareketlilik Belgesi öncelikli olmak üzere Europass Belgeleri hakkında bir sunum yaptı. Europass belgelerinin kullanım alanları hakkında bilgi veren YAŞIN, daha sonra Mesleki Eğitim Hareketlilik Projeleri için Hareketlilik Belgesinin Ulusal Europass Merkezi Sistemi’nde nasıl oluşturulacağına yönelik ayrıntılı bilgi verdi ve soru-cevap bölümünün ardından sunumunu sonlandırdı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, IPA KAPSAMINDA KABUL EDİLEN 2015 YILI OKUL EĞİTİMİ PERSONEL HAREKETLİLİĞİ PROJELERİ BAŞLANGIÇ TOPLANTISINA KATILDI