Europass

ESKİŞEHİR’DE MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM VEREN OKULLARDA GÖREVLİ MÜDÜRLERE YÖNELİK “MYK VE EUROPASS DOKÜMANLARI” KONULU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliği ile mesleki ve teknik eğitim veren liselerin müdürlerine yönelik “MYK ve Europass Dokümanları” konulu bilgilendirme yapılması planlanmıştır. Bu kapsamda düzenlenen etkinlik, 30 Kasım 2016 tarihinde Eskişehir ilindeki ilgili liselerin müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Eskişehir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulkadir ÇÖMÇE tarafından açılış konuşması yapılarak toplantının önemi vurgulanmış; MYK Uzmanı Yardımcısı Fatih BİLEN tarafından yapılan “Mesleki Yeterlilik Kurumu, Temel Faaliyetleri ve Eğitim Alanında Yapılabilecek İşbirlikleri” konulu sunumla başlayan seminer, Ulusal Europass Merkezi personeli M. Hüdazan YAŞIN tarafından Europass Dokümanları konulu sunumla devam etmiştir.

Yapılan sunumda Europass CV, Dil Pasaportu, Diploma Eki, Hareketlilik Belgesi ve Sertifika Eki detaylı olarak anlatılmıştır. İlgili lise müdürleri mesleki ve teknik eğitim veren okullarda diploma ile birlikte Sertifika Ekinin verilmesinin zorunlu hale getirildiği konusunda bilgilendirilmiş ve öğrencilerini Europass CV formatı kullanmaya yönlendirmeleri konusunda teşvik edilmiştir. Ayrıca, Avrupa Birliği Erasmus+ programı kapsamında mesleki eğitim projeleri gerçekleştiren okullarda Hareketlilik belgesinin Ulusal Europass Merkezi üzerinden nasıl verileceği anlatılmıştır. Europass belgelerinin eğitim ve iş hayatındaki öneminin vurgulandığı etkinlik, soru-cevap bölümü ile sona ermiştir.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07
Anasayfa tüm haberler ESKİŞEHİR’DE MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM VEREN OKULLARDA GÖREVLİ MÜDÜRLERE YÖNELİK “MYK VE EUROPASS DOKÜMANLARI” KONULU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ