Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNDE DEZÖDES PROJESİ KAPSAMINDA BİLGİLENDİRME SUNUMU YAPTI

Ulusal Europass Merkezi, 13-14 Aralık 2016 tarihlerinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK) yürütülen Dezavantajlı Öğrencileri Destekleme Projesi (DEZÖDES) kapsamında, İnönü Üniversitesi öğrencilerine, “Europass Dokümanları ile Özgeçmiş Hazırlama ve Bu Dokümanların İş Hayatındaki Önemi” konulu bilgilendirme sunumunu gerçekleştirmiştir.

Programın açılış konuşmasını yapan KYK Sosyal Danışma Uzmanı Abidin Özdemir, KYK'nın öğrencilerin yurt ihtiyacını karşılamasının yanı sıra üniversitelerden mezun olan öğrencilerin istihdamını kolaylaştırmak amacıyla çalışmaları bulunduğunu, DEZÖDES Kariyer Rehberliği eğitimlerinin de bunlardan biri olduğunu belirtmiştir.

Öğrencilerle, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Ulusal Europass Merkezi,Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Türkiye Ulusal Ajansı ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) iş fırsatları, işe başvururken dikkat edilmesi gerekenler, Europass formatında özgeçmiş hazırlama, Avrupa Birliği’nden iş ve eğitim fırsatları ve nasıl girişimci olunabileceğine dair bilgilerin paylaşıldığı Program kapsamında 2. etkinlik 21-22 Aralık 2016 tarihinde Samsun 19 Mayıs Üniversitesinde gerçekleştirilecektir.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNDE DEZÖDES PROJESİ KAPSAMINDA BİLGİLENDİRME SUNUMU YAPTI