Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ “GÜÇLÜ BİR GENÇLİK İÇİN: TARTIŞIYORUZ!” GENÇLİK PANELİNDE STANT AÇARAK BİLGİLENDİRME YAPTI

Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi tarafından organize edilen ve bu yıl ilki düzenlenen Europass Video Yarışması Ödül Töreni 30 Aralık 2016 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumunda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen törenle, ödül kazanan yarışmacılar ve videoları takdim edildi. Yarışmacılara ödülleri Kurum Başkanımız Adem Ceylan tarafından verildi. 

Açılış konuşmalarını Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan AKSU, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Mali Yardımlar Dairesi Başkan Vekili Burak Çağatay DOĞAN ile AB Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı François BEGEOT ve Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay KILIÇ yapmıştır. Bakan KILIÇ’ın konuşmalarının ardından, haber spikeri ve yorumcu Erhan ERTÜRK moderatörlüğünde "Kariyer Planları ve İş Yaşamına Geçişte Karşılaşılan Güçlükler" konulu panel gerçekleştirilmiştir.  

Panel süresince Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Başkent Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi öğrenci temsilcileri kariyer planları ve iş yaşamına geçişte karşılaşılan güçlükler konularında söz almış ve kendilerine yöneltilen soruları cevaplamışlardır. Bakan KILIÇ’ın öğrenci temsilcilerinin fikirlerini dinlemek üzere katılım sağladığı panel süresince, Panel Moderatörü Erhan ERTÜRK CV oluşturmanın zorlukları, teknolojik ve uluslararası ihtiyaçlara değinerek, Europass CV’nin sağladığı avantajlara vurgu yapmış ve katılımcıları Europass CV doldurmaya yönlendirmiştir.  

Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Ulusal Ajans, TOBB AB Bilgi Merkezi ve KOSGEB tarafından bilgilendirme stantları açılmış; Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından açılan stantta Europass CV, Dil Pasaportu, Diploma Eki, Hareketlilik Belgesi ve Sertifika Eki detaylı olarak anlatılmış ve tanıtıcı dokümanlar paylaşılmıştır.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ “GÜÇLÜ BİR GENÇLİK İÇİN: TARTIŞIYORUZ!” GENÇLİK PANELİNDE STANT AÇARAK BİLGİLENDİRME YAPTI