Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, KIRKLARELİ KYK ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE

Bir sistem kullanıcısına hem standart CV Formatı hem Niyet Mektubu Formatı sunuyorsa orada öğrenci dostu bir sistem var demektir ve Europass bunu sağlamaktadır.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi,  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü işbirliği ile 17 Nisan 2019 tarihinde Kırklareli KYK İl Müdürlüğünde öğrencilerle buluşarak, iş fırsatlarına erişim ve sürdürülebilir istihdam konusunda Europass ve Europass belgelerinin öneminin vurgulandığı ‘‘AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.  

 180419-2

Profesyonel tasarımı ve güçlü yapısının yanı sıra uluslararası geçerliliği ve kullanım kolaylığı gibi etkenlerle Avrupa’daki kullanımı hızla yükselmeye devam eden Europass belgeleri hakkında çok sayıda öğrenciye Europass’a ilişkin bilgiler aktarıldı.

 180419-3

Özellikle Europass CV ile kişinin beceri ve yeterliliklerinin etkin ve açık bir şekilde ortaya konması ve tüm bunların ücretsiz ve gönüllü kullanıma açık şekilde standart formatıyla öğrencilere, iş arayanlara sunuluyor olması etkinliğin en önemli konuları arasında yer aldı.

 180419-4

Sunum, Europass gelişmelerini yakından takip edebilmeleri ve yakında gerçekleştirilecek Europass çekilişine katılmaları için öğrencilere Europass sosyal medya hesaplarını takibe almaları çağrısı yapılarak sonlandırıldı.


180419-2

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, KIRKLARELİ KYK ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE
-->