Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, VAN’DA MESLEK LİSESİ ÖĞRETMEN VE YÖNETİCİLERİNİ BİLGİLENDİRDİ.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliği ile Van ilindeki mesleki ve teknik eğitim veren liselerin okul yöneticilerine yönelik “Europass Belgeleri” konulu bilgilendirme toplantısı 30.07.2019 tarihinde gerçekleştirildi.

300719-4

Katılımcılarla, AB projeleri kapsamında gerçekleştirilen hareketliliklerde edinilen becerilerin belgelendirilmesini sağlayan Europass Hareketlilik Belgesi’nin nasıl hazırlanacağını konusunda detaylı bilgiler paylaşıldı. Meslek lisesi öğrencilerine daha iyi rehberlik edilebilmesi amacıyla katılımcılara Europass CV hazırlama teknikleri anlatıldı.

Europass belgelerinin eğitim ve iş hayatındaki öneminin vurgulandığı seminerde ayrıca, mesleki diploma ve sertifikaların yurt dışındaki işverenler veya kurumlar tarafından daha kolay anlaşılmasını sağlayan Europass Sertifika Eki ve sağladığı avantajlar hakkında bilgiler sunuldu.

Europass dokümanlarına ek olarak, mesleki eğitim hareketlilik projesi hazırlama ve ECVET araçlarının hareketlilik projelerinde kullanılması hususlarında katılımcılarla önemli bilgiler paylaşıldı. Etkinlik katılımcıların soruları yanıtlanarak sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, VAN’DA MESLEK LİSESİ ÖĞRETMEN VE YÖNETİCİLERİNİ BİLGİLENDİRDİ.
-->