Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, FARKLI ÜNİVERSİTELERDEN GÖNÜLLÜ GENÇLER İLE SAMSUN TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI İĞNE DELİĞİ GENÇLİK MERKEZİ İSTİHDAM KAMPINDA BULUŞTU

Ulusal Europass Merkezi, Toplum Gönüllüleri Vakfı Atakum İğne Deliği Gençlik Merkezi tarafından 17-20 Ekim tarihlerinde Samsun’da organize edilen İstihdam Kampı’na katıldı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden seçilen üniversiteli gençlerin Samsun’a davet edilmesiyle başlayan kamp; CV nasıl hazırlanır, kuruluşlar ne tür gençlerle çalışmak ister, eğitim düzeyinin iş ilanları için tek başına yeterli olmaması halinde neler yapılabilir gibi istihdama yönelik tavsiye ve değerlendirmeler ile devam etti.

Ulusal Europass Merkezi tarafından sağlanan ‘‘AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim’’ adlı seminer ile Europass belgelerinin ülkemizde ve Avrupa Birliği ülkelerinde iş ve eğitim başvurularında kullanımı ile kullanıcılara sağlayacağı avantajlar hakkında öğrenciler detaylı bilgilendirildi.

İğne Deliği Gençlik Merkezi, Samsun ili Eurodesk Türkiye Temas Noktası olarak gençlere Avrupa Fırsatları hakkında bilgilendirmeler yapmakta ve gençlerin uluslararası çalışmalara dahil olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Erasmus+ başvurularında kullanılan özellikle Europass CV’nin önemi etkinlikte vurgulanmıştır.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, FARKLI ÜNİVERSİTELERDEN GÖNÜLLÜ GENÇLER İLE SAMSUN TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI İĞNE DELİĞİ GENÇLİK MERKEZİ İSTİHDAM KAMPINDA BULUŞTU
-->