Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, 2 Aralık 2019 tarihinde Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelerek, ‘‘AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

021219

Etkinlikte katılımcılara özellikle Europass CV’nin kullanıcı dostu olduğu ve çevrim içi olarak oluşturulabileceği gibi kişilerin CV’lerinin iş görüşmeleri esnasında fark edilmesini sağladığından bahsedildi. İşverenler tarafından CV’leri okumak mülakatlara çağrılacak adayları seçmek ve değerlendirme süreci için önem taşımaktadır. Bu nedenle CV hazırlarken anahtar kelimelerin ve CV ciddiyetine uygun eposta seçmenin önemi öğrencilere detaylı şekilde aktarıldı.

021219-1

Son olarak Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Erasmus başvurularında da Europass belgelerinin önemine değinilerek, katılımcılara Europass katılım belgeleri dağıtılarak ve Europass sosyal medya hesaplarının takip edilmesi önerilerinde bulunarak etkinlik sonlandırıldı.

021219

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE
-->