Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ZONGULDAK KYK ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü işbirliği ile 25 Şubat 2020 tarihinde Zonguldak KYK İl Müdürlüğü öğrencileriyle bir araya gelerek, ‘‘AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Zonguldak Sosyal Tesisler Üssü Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte; kariyer gelişimi, iş ve eğitim fırsatlarına erişim ve uluslararası hareketlilikler konularında öğrencilere detaylı bilgiler aktarıldı.

260220-1

Etkinlikte katılımcılara özellikle Europass CV’nin, Avrupa Birliği düzeyinde bir eğitim programına girmek isteyen veya iş arayan vatandaşların gönüllü kullanımına açık ve sahip oldukları becerileri ve yeterlilikleri daha iyi göstermelerine yardımcı olmak amaçlı yetkinlik ve yeterliliklerde şeffaflığı sağlayan bir doküman olduğundan bahsedildi. Europass CV’nin hem sosyal beceriler hem de yaygın ve informal öğrenme ile kazanılan bilgiyi belgelediği için, adayın beceri ve yeterlilikleri konusunda işverenlere bütüncül ve geniş bir resim sunuyor olması konusunda öğrencilere ayrıntılı bilgiler verildi. Detaylı içeriğe sahip ve iyi yapılandırılmış bir özgeçmiş formatı olan Europass CV’nin doğru hazırlandığında iş ve eğitim başvurularında avantaj sağladığı bilgisi öğrencileri fazlasıyla heyecanlandırdı.

260220-2

Ayrıca Europass Sertifika Eki ve Diploma Eki’nin; bireylere, sınır ötesi iş ve eğitim başvurularında, eğitim sertifikalarını ve diplomalarını sunma ve mevcut belgelerinin daha kolay anlaşılmasını sağlama konusunda yardımcı Europass belgeleri olduğundan bahsedildi.

260220-3

Etkinlik, Europass gelişmelerini yakından takip edebilmeleri için öğrencilere Europass sosyal medya hesaplarını takibe almaları çağrısı yapılarak sonlandırıldı.  

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ZONGULDAK KYK ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE
-->