Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ODTÜ ÇEVRİM İÇİ KARİYER FUARINA KATILDI!.

Ulusal Europass Merkezi 25 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen, çevrim içi ‘‘ODTÜ Kariyer Fuarına’’ katılım sağladı. Etkinlikte 1 Temmuz 2020 itibariyle kamuoyuna sunulan, bireylerin; öğrenim ve kariyerlerini yönetmelerine destek olan ve 29 Avrupa dilinde hizmet veren ‘Yeni Europass Platformu’ öğrencilere tanıtıldı.

260321-1

Etkinlik katılımcılara Europass platformuna kayıt olarak;  kapsamlı kişisel profil oluşturabilme, farklı ve gelişmiş şablonlar ile öz geçmişler, niyet mektupları, e-portfolyolar ve başvurular hazırlayabilme, saklayabilme, paylaşabilme hizmetlerinden bahsedilerek devam etti. Ayrıca Europass’ın sunduğu hizmetler, araçlar ve kariyer gelişimi, iş ve eğitim fırsatlarına erişim, uluslararası hareketlilikler, Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Erasmus konularında öğrencilere detaylı bilgiler aktarıldı.

260321-2

Son olarak öğrencilere Europass araç ve hizmetlerinin tamamen ücretsiz olduğu, kişisel verilerin üçüncü kişilerin erişimine kapalı olduğundan ve Europass web tabanlı hizmetleri kullanan bireylerin becerilerini ve yeterliliklerini etkili şekilde sergileyebileceğinden, Avrupa eğitim ve iş fırsatlarına daha kolay erişebileceğinden bahsedildi.  Etkinlik, soru- cevap oturumunun gerçekleştirilmesiyle sonlandırıldı. 

260321-3

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ODTÜ ÇEVRİM İÇİ KARİYER FUARINA KATILDI!.
-->