Europass

İstanbul-Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Yönelik Çevrim İçi Europass Bilgilendirme Etkinliği Gerçekleştirildi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europas Merkezi, 14 Ekim 2021 tarihinde İstanbul Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Erasmus Buluşmaları kapsamında, MEB okul yöneticileri ve öğretmenlerine yönelik Europass Bilgilendirme Sunumu gerçekleştirdi. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte  ‘‘Yeni Europass Platformu, Europass Araçları ve Belgeleri’’ hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verildi.

141021-4

Katılımcılarla, AB projeleri kapsamında gerçekleştirilen hareketliliklerde edinilen becerilerin belgelendirilmesini sağlayan Europass Hareketlilik Belgesi’nin nasıl hazırlanacağı konusunda detaylı bilgiler paylaşıldı.

141021-4

Öğrencilere daha iyi rehberlik edilebilmesi amacıyla katılımcı okul yönetici ve öğretmenlerine, Avrupa’nın en çok tercih edilen özgeçmiş formatlarından olan Europass CV ve Motivasyon Mektubu hazırlama teknikleri anlatıldı. Europass CV’nin doğru seçilmiş kelimelerle bireylerin; becerilerini, yeterliliklerini ve deneyimlerini daha iyi bir şekilde ifade etmelerini sağlayan bir araç olduğundan bahsedildi.

141021-5

 

 

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler İstanbul-Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Yönelik Çevrim İçi Europass Bilgilendirme Etkinliği Gerçekleştirildi.
-->