Europass

Öğrenmeler için ‘‘Avrupa Dijital Yeterlilik Kanıtı’’ Tanıtımı 25 Ekim 2021 Tarihinde Çevrim İçi Olarak Gerçekleştirildi.

Öğrenmeler için ‘‘Avrupa Dijital Yeterlilik Kanıtı’’ 25 Ekim 2021 tarihinde çevrim içi olarak Avrupa Komisyonu tarafından ilk kez tanıtıldı. Avrupa Komisyonu Meslekler ve Sosyal Haklar yetkilisi Sayın Nicolas Schmit’in açılış konuşmasıyla başlayan tanıtım organizasyonu, pilot ülkelerde uygulanan deneyimler hakkında paylaşılan bilgilendirmelerle devam etti.

251021-1

Dijital Diplomalar ve Sertifikalar; kaybolmayan, zarar görmeyen, taklit edilmeleri oldukça zor olan ve dijital dünyada tek bir tıkla istenilen kişi ve kurumlarla paylaşılabilen belgelerdir.

Öğrenmeler için Avrupa Dijital Yeterlilik Kanıtı ‘‘Bir diplomanın güvenilir olduğunu nasıl bilebiliriz?’’ ya da ‘‘Eğitim kurumları Diplomaları veya Sertifikaları doğrulanabilir şekilde nasıl kolay üretebilirler?’’ gibi sorulara cevap üretmek için geliştirilmiş, diploma ve transkript kayıtlarını içeren çok dilli ve elektronik imzalı belgelerdir. Bu sistem; tanımayı desteklemeyi, idari süreçleri azaltmayı, otomatik tasdik ve doğrulama ile belgelerin güvenilirliğini teyit etmeyi amaçlamaktadır. Avrupa Dijital Yeterlilik Kanıtları yeterlilikleri, faaliyetleri, ölçme ve değerlendirmeleri belgelemektedir.

Avrupa Dijital Yeterlilik Kanıtı hakkında detaylı bilgi ve ilgili tanıtım toplantısına ulaşmak için aşağıdaki bağlantı üzerinden devam ediniz.

https://www.youtube.com/watch?v=foOcnD0uCyU

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler Öğrenmeler için ‘‘Avrupa Dijital Yeterlilik Kanıtı’’ Tanıtımı 25 Ekim 2021 Tarihinde Çevrim İçi Olarak Gerçekleştirildi.
-->