Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, SİVAS BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, 11 Kasım 2021 tarihinde Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi akademisyen ve öğrencileriyle iki ayrı oturum şeklinde bir araya gelerek, “Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim" konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte; bireylerin AB çapında iş ve eğitim fırsatlarına erişimlerini kolaylaştıran, herkesin kullanımına açık ücretsiz ve Türkçe dâhil 29 dilde hizmet sunan ve bir AB girişimi olan Europass Platformu hakkında detaylı bilgiler katılımcılara aktarıldı. Özellikle işverenler ve eğitim kurumları tarafından genel kabul görmüş Europass CV ve Niyet Mektubu hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

111121 2

Son olarak iş ve eğitim fırsatlarına erişim, kariyer gelişimi, Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Erasmus+ programlarını da içeren uluslararası hareketlilikler ve Diploma Eki’nin önemine değinilerek etkinlik sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, SİVAS BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->