Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ÇEVRİM İÇİ ODTÜ KARİYER FUARINA KATILDI.

Ulusal Europass Merkezi 12 Kasım 2021 tarihinde ODTÜ Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen ODTÜ Kariyer Fuarı’na katılım sağladı. Etkinlikte öğrencilere yönelik olarak "Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim" konuları hakkında sunum gerçekleştirildi.

Etkinlik boyunca Erasmus ve Avrupa Gönüllü Hizmeti başvurularında sıklıkla kullanılan ve büyük öneme sahip olan Europass CV ve Niyet Mektubunun örneklerle ayrıntılı anlatımına yer verildi. Öğrencilere, Avrupa’nın en çok tercih edilen özgeçmiş formatlarından birisi olan Europass CV ve Niyet Mektubu hazırlama tekniklerinin yanında, CV’de yapılmaması gereken hatalar hakkında da bilgiler aktarıldı. Ayrıca Europass CV’lerini; farklı şablonlarda, 29 dilde oluşturabileceklerinden ve daha sonra güncellemek için Europass Kütüphanelerinde saklayabileceklerinden bahsedildi.

Europass Platformu’nun; Avrupa’da eğitim ve çalışma hakkında doğru ve güvenilir bilgilere erişimi kolaylaştıran, AB araç ve hizmetleri hakkında bilgi ve rehberlik sunan ücretsiz bir sistem olduğu bilgisi katılımcılara aktarıldı.

Son olarak genel kapsamda, mülakatlarda neler yapılması-yapılmaması gerektiği hakkında bilgilere değinilerek ve öğrencilerin AB iş ve eğitim fırsatları hakkındaki soruları sonrası etkinlik sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ÇEVRİM İÇİ ODTÜ KARİYER FUARINA KATILDI.
-->