Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi 15 Aralık 2021 tarihinde İstinye Üniversitesi öğrencilerine yönelik çevrim içi Europass semineri gerçekleştirdi. "Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim" konulu bilgilendirme seminerinde iş ve eğitim fırsatlarına erişim, kariyer gelişimi, Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Erasmus+ programlarını da içeren uluslararası hareketlilikler hakkında öğrencilere bilgiler verildi.

 

Etkinlikte öğrencilere Europass kullanarak, çevrim içi ve kullanıcı dostu bir platform aracılığıyla; iş, eğitim, staj ve 151221-2gönüllülük projeleri başvurularında kullanabilecekleri diledikleri sayıda Europass CV ve Niyet Mektubu üretebileceklerinden bahsedildi. Ayrıca katılımcılara becerilerini işverenlere daha iyi ifade edebilmelerini sağlayan ve mezun olduklarında elde edecekleri Yüksek Öğretim diplomalarına dair faydalı bilgiler içeren Diploma Eki hakkında bilgiler verildi. Son olarak etkinlikte Europass CV’nin Avrupa’nın en çok kullanılan öz geçmiş formatlarından biri olduğundan ve işveren ve eğitim kurumları tarafından tercih edildiğinden bahsedilerek etkinlik sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ
-->