Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ BATMAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, 16 Aralık 2021 tarihinde Batman Üniversitesi öğrencilerine yönelik ‘‘AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte; öğrencilere öğrenim hayatları ve kariyerlerine ilişkin tüm belge ve dosyalarını güvenle saklayabilecekleri, farklı öğrenim ve çalışmalar için özel CV’ler ve Niyet Mektupları tasarlayabilecekleri; ayrıca Avrupa’da ve Türkiye’de eğitim çalışma hakkında bireylere güvenilir bilgiler sunarak bilgi ve rehberlik sağlamayı hedefleyen Europass Platformu tanıtıldı.

 161221-1

Etkinlikte işverenlerin ve insan kaynakları uzmanlarının beklentilerini karşılayan Europass CV’nin örneklerle anlatımına yer verildi. Ayrıca bireylerin; yaptıkları iş başvurularında, CV’lerinin aday takip sistemine takılmadan gerçek değerlendirme aşamasına geçebilmesi için dikkat edilmesi gerekenler ve anahtar kelimelerin önemine değinildi. Son olarak öğrencilerinin soruları cevaplanarak ve sosyal medya hesaplarını takibe almaları çağrısı yapılarak etkinlik sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ BATMAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ
-->