Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Ulusal Europass Merkezi 20 Aralık 2021 tarihinde, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü IEEE Öğrenci Topluluğuna yönelik ’’Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirdi. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere; iş ve eğitim fırsatlarına erişim, kariyer gelişimi, Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Erasmus+ Programını içeren uluslararası hareketlilikler hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

 201221-1

Etkinlikte; bireylerin AB çapında iş ve eğitim fırsatlarına erişimlerini kolaylaştıran, herkesin kullanımına açık, ücretsiz ve Türkçe dâhil 29 dilde hizmet sunan ve bir AB girişimi olan Europass Platformu hakkında detaylı bilgiler katılımcılara aktarıldı. Özellikle işverenler ve eğitim kurumları tarafından genel kabul görmüş Europass CV ve Niyet Mektubu hakkında öğrenciler bilgilendirildi. Ayrıca etkinlikte işveren ve eğitim kurumları tarafından yeterliliklerinin daha kolay anlaşılmasını sağlayan ve yurt dışında bir iş ve kurs başvurusu yaptıklarında aldıkları eğitimleri açıklamalarına destek olan Diploma Eki hakkında bilgiler verildi. Son olarak değişen-dönüşen-dijitalleşen dünyaya uyum için dijital becerileri geliştirmenin önemine vurgu yapılarak ve Europass Platformu’nun Dijital Becerileri test edebilme imkânı sunduğundan bahsedilerek etkinlik sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ
-->