Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Günümüzde bireyler öğrenimlerini, yeterlilik kazanımlarını ve gönüllü çalışmalar, staj ve iş deneyimleri sonrasında elde ettikleri bilgi ve becerilerini, karşı taraflara doğru şekilde aktarmak için, çeşitli yollar aramak zorunda kalabilmektedir. Hareketlilik ve istihdam edilebilirlik kavramlarının birlikteliği düşünüldüğünde; eğitim ve istihdam arasındaki ilişkinin pozitif yönde geliştirilmesi için bireylerin niteliklerinin, beceri ve yetkinliklerinin daha kolay ve hızlı bir şeklide tanınması, Avrupa’nın her yerinde işverenler ve eğitim-öğretim kuruluşları tarafından kolayca anlaşılabilmesi gerekmektedir. 

050121-5

Bu kapsamda Ulusal Europass Merkezi tarafından öğrencilere yönelik planlanan "Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim" konulu bilgilendirme seminerlerinin 2022 yılı ikinci etkinliği 4 Ocak 2022 tarihinde Gümüşhane Üniversitesi öğrencilerine yönelik gerçekleştirildi. Çevrim içi olarak organize edilen etkinlikte Europass Platformu ve araçları görsellerle desteklenerek öğrencilere tanıtıldı. Etkinlikte öğrencilerle; örgün, yaygın ve informal ortamlarda edindikleri niteliklerini, becerilerini ve yeterliliklerini işverenlere, İK uzmanlarına daha açık sunabilmeleri ve daha kolay anlaşılabilmelerini sağlamak amacıyla Europass Platformu’nu ve araçlarını kullanmaları gerektiği bilgisi paylaşıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->