Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ.

Ulusal Europass Merkezi, 5 Ocak 2022 tarihinde Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi öğrencileriyle çevrim içi bir araya gelerek, iş fırsatlarına erişim ve istihdam konusunda Europass Platformu ve Europass araçlarının öneminin vurgulandığı "Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim" konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

050122-6

Etkinlik boyunca Erasmus+ ve özellikle Avrupa Gönüllü Hizmeti başvurularında sıklıkla kullanılan ve büyük öneme sahip olan Europass CV ve Niyet Mektubunun örneklerle ayrıntılı anlatımına yer verildi.  Europass CV’nin kullanıcı dostu ve kolay oluşturulabilir olmasının yanında deneyimleri az olsa bile güçlü olan özellikleri ortaya çıkartıyor olmasının avantajları öğrencilere aktarıldı. CV hazırlarken yapılan en belirgin hatalardan bahsedildi. Öğrencilere; AB çapında iş ve eğitim fırsatlarına erişimlerini kolaylaştıran, herkesin kullanımına açık, ücretsiz ve Türkçe dâhil 29 dilde hizmet sunan ve bir AB girişimi olan Europass Platformu’nu kullanmaları önerildi. Ayrıca rekabet ortamının oldukça fazla olduğu günümüzde,  bir işe girişin ön bileti niteliğinde olan mülakatların önemine değinilerek, mülakat süreçleri ve yapılan hatalar hakkında bilgiler öğrencilerle paylaşıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->