Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE BİLGİLENDİRMELERDE BULUNDU.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, 25 Şubat 2022 tarihinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi akademisyen ve öğrencileriyle bir araya gelerek, ‘‘Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Online olarak gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılara özellikle iş ve eğitim başvurularında kullanacakları Europass CV’nin; becerileri ve yeterlilikleri daha iyi göstermelerine yardımcı olmak amaçlı yetkinlik ve yeterliliklerde şeffaflığı sağlayan bir doküman olduğundan bahsedildi. Europass CV’nin hem sosyal beceriler hem de yaygın ve informal öğrenme ile kazanılan bilgiyi belgelediği için, adayın beceri ve yeterlilikleri konusunda bütüncül ve geniş bir resim sunuyor olması konusunda öğrencilere ayrıntılı bilgiler verildi.

 250222-6

Son olarak öğrencilere, değişen-dönüşen-dijitalleşen dünyaya uyum için; mesleki, davranışsal ve teknoloji alanındaki bilgi ve becerilerinin artırılması gerektiğinin önemine vurgu yapılarak, Europass Dijital Beceri Testi’ni denemeleri önerildi. Test sayesinde kullanıcıların dijital yeterlilik seviyelerini daha iyi anlayabilecekleri, dijital yeterlilik düzeylerini açıklayan test sonuçlarını Europass Profillerine ve CV'lerine kaydedebilecekleri ve dijital becerilerini nasıl daha da geliştirebilecekleri hakkında bilgiler öğrencilerle paylaşıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE BİLGİLENDİRMELERDE BULUNDU.
-->