Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ’’POTANSİYEL MEZUN BULUŞMALARI PROGRAMI’’NDA EUROPASS BİLGİLENDİRMESİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Ulusal Europass Merkezi, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Hamamönü Ofisinde, 1 Mart 2022 tarihinde Potansiyel Mezun Buluşmaları Programında Türkiye Bursları ile öğrenimini tamamlayan uluslararası öğrencilere ülkelerine dönüş gerçekleştirdiklerinde önemli sektörlerde çalışabilmeleri veya girişimci olabilmelerine katkıda bulunabilmek adına ’’Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama’’ konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirdi.

010322-5

Etkinlikte öğrencilere; örgün, yaygın ve informal ortamlarda edindikleri mevcut beceri ve deneyimlerini işverenlere, İK uzmanlarına daha açık sunabilmeleri ve daha kolay anlaşılabilmelerini sağlamak amacıyla Europass Platformu’nu ve araçlarını kullanmaları önerildi. Ayrıca etkinlikte bireylerin dijital yeterlilik seviyelerini ve güçlü ve zayıf yönlerini tespit edebilmek adına  Avrupa Komisyonu, alan uzmanları tarafından hazırlanan Europass Dijital Beceri testi hakkında bilgiler verilerek etkinlik sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ’’POTANSİYEL MEZUN BULUŞMALARI PROGRAMI’’NDA EUROPASS BİLGİLENDİRMESİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->