Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ORTA KARADENİZ KARİYER FUARINDA

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Koordinasyonunda düzenlenen 2022 Bölgesel Kariyer Fuarlarının ilki olan Orta Karadeniz ayağı,  “Orta Karadeniz Kariyer Fuarı” (OKAF) adı altında 2-3 Mart 2022 tarihlerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ev sahipliğinde ve 6 üniversitenin paydaşlığı ile Samsun’da gerçekleştirildi. “Yetenek Her Yerde” teması ve “Bu Fuarda Kariyer Var” sloganıyla düzenlenen “Orta Karadeniz Fuarı (OKAF’22) Kariyer Söyleşileri” programında, Ulusal Europass Merkezi “Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim” konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirdi. 

030322-1

Ulusal Europass Merkezi; üniversiteli gençlerin istihdam edilebilirliklerinin artırılması, iş ve staj imkânlarına erişimlerinin sağlanması amacıyla Europass Platformu’nun sunduğu faydaları, beraberinde niteliklerini ve yeterliliklerini daha iyi göstermelerine yardımcı olan Europass araçlarını iki ayrı oturum ve sunum şeklinde öğrencilere tanıttı. Her bölümden tüm öğrenci ve mezun gençlere;  üniversite adına bakılmaksızın yetenek olduklarının hissettirilmesi ve istihdam konusunda fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla; Erasmus+, staj hareketliliği ve gönüllülük projeleri ile mülakat teknikleri hakkında bilgiler verildi.

030322-2

Ulusal Europass Merkezi, gelecek günlerde farklı şehirlerde gerçekleşecek Kariyer Fuarlarına katılım sağlamaya devam edecek…

030322-1

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ORTA KARADENİZ KARİYER FUARINDA
-->