Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, DOĞU ANADOLU KARİYER FUARINDA!

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Koordinasyonunda düzenlenen 2022 Bölgesel Kariyer Fuarları kapsamında “Erzurum Doğu Anadolu Kariyer Fuarı” 7-8 Mart 2022 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde ve 9 üniversitenin paydaşlığı ile Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde gerçekleştirildi. Ulusal Europass Merkezi, “Yetenek Her Yerde” teması ve “Bu Fuarda Kariyer Var” sloganıyla düzenlenen fuarda, kendisine ayrılan stantta ziyaretçilerin sorularını yanıtlayarak bilgilendirmelerde bulundu. Ulusal Europass Merkezi, ayrıca fuar etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Kariyer Söyleşileri Programında; “Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim” konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirdi.

080322-1

080322-2

Ulusal Europass Merkezi; üniversiteli gençlerin istihdam edilebilirliklerinin artırılması, iş ve staj imkânlarına erişimlerinin sağlanması amacıyla; AB çapında iş ve eğitim fırsatlarına erişimlerini kolaylaştıran, herkesin kullanımına açık, ücretsiz ve Türkçe dâhil 29 dilde hizmet sunan ve bir AB girişimi olan Europass Platformu’nun sunduğu faydaları öğrencilere aktardı. Beraberinde niteliklerini ve yeterliliklerini daha iyi göstermelerine yardımcı olan Europass araçları öğrencilere tanıtıldı. Tüm öğrenci ve mezunlara; Europass kullanarak, çevrim içi ve kullanıcı dostu bir platform aracılığıyla; iş, eğitim, staj ve gönüllülük projeleri başvurularında kullanabilecekleri diledikleri sayıda Europass CV ve Niyet Mektubu üretebileceklerinden bahsedildi.

080322-3

Ulusal Europass Merkezi, gelecek günlerde farklı şehirlerde gerçekleşecek Kariyer Fuarlarına katılım sağlamaya devam edecek…

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, DOĞU ANADOLU KARİYER FUARINDA!
-->