Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE!

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, 8 Mart 2022 tarihinde İnönü Üniversitesi akademisyen ve öğrencileriyle bir araya gelerek, ‘‘Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

080322-4

Online olarak gerçekleştirilen etkinlikte, Avrupa’da ve Türkiye’de eğitim ve çalışma hakkında bireylere güvenilir bilgiler sunan, kişilerin iş ve eğitim fırsatlarına erişimlerini kolaylaştırmayı hedefleyen Europass Platformu görsellerle desteklenerek öğrencilere tanıtıldı. Europass’ın sunduğu dijital araçlar, şeffaflığı sağlayan açıklayıcı belgeler ve Avrupa’da eğitim ve çalışmaya yönelik sunduğu bilgi ve rehberlik konularında öğrenciler aydınlatıldı.

080322-5

Ayrıca etkinlikte Europass Sertifika Eki ve Diploma Eki’nin; bireylere, sınır ötesi iş başvurularında, eğitim sertifikalarını ve diplomalarını sunma ve daha kolay anlaşılmasını sağlama konusunda yardımcı Europass belgeleri olduğundan bahsedildi.

080322-6

Son olarak öğrencilere, değişen-dönüşen-dijitalleşen dünyaya uyum için; yeni normal dünya düzeninde insan kaynaklarının beklentileri hakkında bilgiler verildi. Günümüzün hızla değişen dünyasında bireysel varoluşun sürdürülebilirliği için kazanılması gereken; analitik düşünme ve inovasyon, aktif öğrenme, yaratıcılık, orijinallik ve girişkenlik, duygusal zekâ, karmaşık problem çözme, eleştirel düşünme ve analiz, teknoloji, tasarım ve programlama gibi yeni yetkinlikler hakkında önerilerde bulunuldu.

080322-4

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE!
-->