Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ

Ulusal Europass Merkezi, 14 Nisan 2022 tarihinde Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine yönelik "Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim" konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Etkinlikte Europass’ın; kişilerin iş ararken kendilerini etkin bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olan, işverenlerin beceri ve yeterlilikleri daha iyi anlamasına yardımcı olan ve mesleki eğitim ve yükseköğretim müfredat içeriklerinin daha net anlaşılmasını sağlayan dokümanları da içerisinde barındıran bir şeffaflık aracı olduğundan bahsedildi.

140422-1

Etkinlikte; iş ve eğitim fırsatlarına erişim, kariyer gelişimi, Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Erasmus+ programlarını da içeren uluslararası hareketlilikler ve başvurularda kullanılan Europass CV hakkında detaylı bilgiler verildi. Öğrencilerle, Europass CV’nin bireylerin bilgi, beceri, deneyim ve başarıları ile eğitim ve çalışma geçmişlerini etkili şekilde ortaya koyabilecekleri bir alan olmasının yanı sıra kullanıcılara sunduğu standart şablonlar ile yazı tipi, puntolar, sıralama ve tasarım konusunda ayrıca vakit harcamadan içeriğe odaklanabilecekleri bu sayede verimli zaman yönetimi sağlayabilecekleri bilgisi paylaşıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ
-->