Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ‘‘ADANA DEVLET TEŞVİKLERİ TANITIM GÜNLERİ’’ ETKİNLİĞİNE KATILDI

Ulusal Europass Merkezi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda 23-24 Nisan 2022 tarihleri arasında Adana TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve gençleri kamu kurumları ile buluşturma amacı taşıyan ‘‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’’ etkinliğine katılım sağladı.

250422-1

“Geleceğin Burada Devletin Senin Yanında” sloganıyla gerçekleştirilen organizasyona Adana Valisi Sayın Süleyman Elban, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Sayın Evren Başar’ın beraberinde 40’ın üzerinde kamu kurum ve kuruluş temsilcisi katılım sağladı.

250422-2

Etkinlikte Ulusal Europass Merkezi tarafından; hedefini seçmek ve kariyerini planlamak isteyen gençlere, MYK faaliyetleri ile Avrupa’da ve Türkiye’de eğitim, çalışma hakkında bireylere güvenilir bilgiler sunarak bilgi ve rehberlik sağlamayı hedefleyen Europass Platformu ve araçları hakkında detaylı bilgiler verildi.

250422-3

Ulusal Europass Merkezi standına yoğun ilginin gösterildiği etkinlikte Europass’ın sunduğu dijital araçlar, şeffaflığı sağlayan açıklayıcı belgeler ve özellikle Europass CV ve Niyet Mektubu hazırlama konularında öğrencilere destek sağlandı.

250422-4

Katılımcılara ayrıca; yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktivitelerine nasıl erişebilecekleri ve Europass araçlarının bu konulardaki desteği hakkında bilgiler verildi. Erasmus+ ve ESC gönüllülük projelerinde yer almanın gençlerin kişisel, sosyal ve mesleki gelişimlerine katkı sağlarken, ilgili projelerin kariyer gelişimlerine de ilham verici bir deneyim fırsatı olarak yansıdığından bahsedildi. 

250422-1

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ‘‘ADANA DEVLET TEŞVİKLERİ TANITIM GÜNLERİ’’ ETKİNLİĞİNE KATILDI
-->