Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ TUNCELİ İLİ GENÇLERİNE YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Ulusal Europass Merkezi, Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Munzur Üniversitesi işbirliği ile 17 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerle bir araya gelerek "Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim" konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirdi. Etkinlikte öğrencilere; örgün, yaygın ve informal ortamlarda edindikleri niteliklerini, becerilerini ve yeterliliklerini işverenlere, İK uzmanlarına daha açık sunabilmeleri ve daha kolay anlaşılabilmelerini sağlamak amacıyla Europass Platformu ve araçları hakkında bilgiler verilerek, platformu kullanmaları önerildi.

170522-3

Günümüzde üniversite öğrencileri; öz geçmiş hazırlamak, mülakat stratejilerini, yurt dışı eğitim ve staj olanaklarını, iş arama stratejilerini öğrenmek başta olmak üzere kariyer kararı vermek/değiştirmek için çeşitli yönlendirmelere ihtiyaç duyarlar. Özellikle öğrenimlerini, yeterlilik kazanımlarını, gönüllü çalışmalar, staj ve iş deneyimleri sonrasında elde ettikleri bilgi ve becerilerini, karşı taraflara doğru şekilde aktarmak için, çeşitli yollar aramak zorunda kalabilirler. Bu amaçla etkinlikte öğrencilerle, Europass Platformu’nu kullanarak, 29 dilde ve ücretsiz şekilde; başvurmak istedikleri işler, kurslar ve akademik başvurular için beceri ve deneyimlerini ön plana çıkarabilecekleri çeşitli öz geçmişler hazırlayabilecekleri ve kişisel kütüphanelerinde saklayabilecekleri bilgisi paylaşıldı.

170522-4

Ayrıca iş arama sürecindeki en yaygın hatalardan birinin, her başvuruyu aynı CV ile yapmak olduğu bilgisi öğrencilere aktarıldı.  Son olarak iş başvurularının gerçek değerlendirme aşamasına geçebilmesi için; Aday Takip Sistemleri (ATS) hakkında ayrıntılı bilgiler verilerek; ATS’nin yüzlerce CV arasından uygun olmayanları kelime tarama yöntemiyle elediği, bu nedenle başvurularda kullanılan CV’lerde başvurulan işe yönelik anahtar kelime kullanılmasının önemi vurgulandı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ TUNCELİ İLİ GENÇLERİNE YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->