Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, 13 Ekim 2022 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencilerinin yoğun katılımıyla, ‘‘Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Öğrencilerin çevrim içi olarak katılım sağladığı etkinlikte; Avrupa’da ve Türkiye’de eğitim ve çalışma hakkında bireylere güvenilir bilgiler sunan, kişilerin iş ve eğitim fırsatlarına erişimlerini kolaylaştırmayı hedefleyen Europass Platformu görsellerle desteklenerek öğrencilere tanıtıldı.

131022-1

Etkinlik boyunca Erasmus+ ve Avrupa Gönüllü Hizmeti başvurularında sıklıkla kullanılan ve büyük öneme sahip olan Europass CV ve Niyet Mektubunun ayrıntılı anlatımına yer verildi. Öğrencilerle, Avrupa’nın en çok tercih edilen öz geçmiş formatlarından birisi olan Europass CV ve Niyet Mektubu hazırlama teknikleri ve yapılmaması gereken hatalar hakkında bilgiler paylaşıldı. Ayrıca katılımcılara, Europass Platformunun kayıtlı kullanıcılara; farklı şablonlarla, farklı hedeflere yönelik diledikleri sayıda Europass CV ve Niyet Mektubu oluşturabilme imkânı sunduğundan ve tüm belgelerini daha sonra yeniden güncellemek için kişisel kütüphanelerinde güvenle saklayabileceklerinden bahsedildi.

131022-2

Etkinlikte katılımcılara özellikle Europass CV’nin, Avrupa Birliği düzeyinde bir eğitim programına girmek isteyen veya iş arayan vatandaşların gönüllü kullanımına açık ve sahip oldukları becerileri ve yeterlilikleri sistematik ve kronolojik şekilde daha iyi göstermelerine yardımcı olan, yetkinlik ve yeterliliklerde şeffaflığı sağlayan bir doküman olduğundan bahsedildi. Europass CV’nin hem sosyal beceriler hem de yaygın ve informal öğrenme ile kazanılan bilgiyi belgelediği için, adayın beceri ve yeterlilikleri konusunda işverenlere, insan kaynakları uzmanlarına bütüncül ve geniş bir görüntü sunuyor olması konusunda öğrencilere ayrıntılı bilgiler aktarıldı.

131022-3

Etkinlik; katılımcıların sorularının cevaplanması sonrası, Europass gelişmelerini yakından takip edebilmeleri için Europass sosyal medya hesaplarını takibe almaları çağrısı yapılarak sonlandırıldı.

131022-1

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->