Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ANKARA TEKNOKENT KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, 20 Ekim 2022 tarihinde Ankara Teknokent Koleji öğrenci ve öğretmenlerine yönelik iki ayrı oturum şeklinde "Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim" konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirdi. Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Sayın Metin KARAMAN’ın açılış konuşmaları ile başlayan etkinlik Europass Platformu ve araçları hakkında detaylı bilgilerin paylaşılmasıyla devam etti.

201022-1

Yoğun katılımın gösterildiği etkinlikte; Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği projeleri kapsamında, katılımcıların yurt dışında edindiği beceri ve yetkinliklerin doğru şekilde kayıt altına alınmasına ve tanınmasına yardımcı olan Europass Hareketlilik Belgesi ve nasıl düzenleneceği hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

201022-2

Etkinlikte ayrıca; mesleki eğitim ve öğretim diploma ve sertifika sahiplerine verilebilen, AB ülkeleri ile Europass’ı tanıyan ülkelerde kullanılan, bilgi beceri ve yetkinliklerin özellikle ülke dışındaki işverenler veya kurumlar tarafından daha kolay anlaşılmasını sağlayan Europass Sertifika Eki hakkında bilgiler verildi. Europass Sertifika Eki’nin, asıl sertifi¬ka beraberinde kullanıldığı ve asıl sertifikanın sağlıklı şekilde değerlendirilmesini ve ilgili ma¬kamlar tarafından daha iyi anlaşılmasını kolaylaştırdığından bahsedildi.

201022-3

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ANKARA TEKNOKENT KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->