Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, İŞKUR İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARINA YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş birliği ile 25 Kasım 2022 tarihinde İŞKUR’da istihdam edilen İş ve Meslek Danışmanlarına yönelik “Europass ile Beceri ve Yeterlilikler için Daha İyi Hizmetler” konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirildi. Etkinlik, Europass’ın geçmişten günümüze dönüşümü ve geldiği son noktada Yeni Europass hakkındaki güncel ve detaylı bilgilerin katılımcılara aktarılmasıyla başladı. 

251122-1

Etkinlikte özellikle; farklı ve gelişmiş şablonlar ile özgeçmişler, niyet mektupları, e-portfolyolar ve başvurular hazırlayabilme, saklayabilme, paylaşabilme, kayıtlı kullanıcılar için kapsamlı kişisel profil oluşturabilme ve kullanıcılara eğitim ve çalışmayla ilişkili birçok farklı AB araç ve hizmetine tek noktadan erişim sağlayan Europass Platformu tanıtıldı. İş ve Meslek Danışmanları, özellikle Europass Platformu’nun nasıl kullanılacağı, CV ve Niyet Mektubu hazırlama konusunda bilgilendirildi. Danışmanların, İŞKUR’a kayıtlı olan adayları iş başvuruları sırasında Europass CV kullanmaya yönlendirmeleri konusunda teşvik etmeleri önerildi.

251122-2

Etkinlik boyunca ayrıca Europass Belgeleri ve Europass Web Platformu’nun sunduğu dijital araçlar ile kullanıcılara sağladığı bilgi ve rehberlik konularına değinildi. Bireyler için dijital yeterliliklerini anlamak öğrenme yolculuğundaki ilk adımdır. Öğrenenlerin kariyerleri hakkında karar vermelerine, çalışanların mesleklerinde ilerlemelerine ve iş arayanların işe alınma şanslarını artırmaya yardımcı olan Dijital Beceri Testi hakkında ayrıntılı bilgiler, danışanlarına aktarabilmeleri için İş ve Meslek Danışmaları ile paylaşıldı.

251122-3

Etkinlik İş ve Meslek Danışmanlarının soruları yanıtlanarak ve etkinliğe katılamayanlar için 28 Kasım 2022 tarihinde düzenlenecek yeni seminer hatırlatılarak sonlandırıldı.

251122-1

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, İŞKUR İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARINA YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->