Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, İŞKUR İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARINA YÖNELİK İKİNCİ EUROPASS BİLGİLENDİRME SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş birliği ile 28 Kasım 2022 tarihinde İŞKUR’da istihdam edilen İş ve Meslek Danışmanlarına yönelik “Europass ile Beceri ve Yeterlilikler için Daha İyi Hizmetler” konulu ikinci bilgilendirme semineri gerçekleştirildi. Etkinlik, Europass’ın geçmişten günümüze dönüşümü ve geldiği son noktada Yeni Europass hakkındaki güncel ve detaylı bilgilerin katılımcılara aktarılmasıyla başladı.

291122-1

Etkinlikte özellikle; farklı ve gelişmiş şablonlar ile özgeçmişler, niyet mektupları, e-portfolyolar ve başvurular hazırlayabilme, saklayabilme, paylaşabilme, kayıtlı kullanıcılar için kapsamlı kişisel profil oluşturabilme ve kullanıcılara eğitim ve çalışmayla ilişkili birçok farklı AB araç ve hizmetine tek noktadan erişim sağlayan Europass Platformu tanıtıldı. İş ve Meslek Danışmaları, özellikle Europass Platformu’nun nasıl kullanılacağı, CV ve Niyet Mektubu hazırlama konusunda bilgilendirildi. Danışmanların, İŞKUR’a kayıtlı olan adayları iş başvuruları sırasında Europass CV kullanmaya yönlendirmeleri konusunda teşvik etmeleri önerildi.

291122-2

Etkinlik boyunca ayrıca Avrupa İş Arama Portalı EURES hakkında bilgilere değinildi. EURES portalının iş arayanlar ve işverenler için sunduğu hizmetler hakkında bilgiler İş ve Meslek Danışmaları ile paylaşıldı. Son olarak İş ve Meslek Danışmanlarının planladıkları kariyer etkinliklerinde kullanmaları için Ulusal Europass Merkezi’nden doküman talebinde bulunabilecekleri hatırlatıldı. 

291122-3

İlerleyen günlerde planlanacak yeni etkinliklerle Europass ve Euroguidance arasındaki iş birliği geliştirilerek devam edecektir.

291122-1

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, İŞKUR İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARINA YÖNELİK İKİNCİ EUROPASS BİLGİLENDİRME SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->