Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ İŞ BİRLİĞİ İLE EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Ulusal Europass Merkezi, Türkiye Barolar Birliği iş birliği ile 17 Ekim 2023'te düzenlenen etkinlikte hukukçulara ve hukuk fakültesi öğrencilerine yönelik "Europass Araçlarıyla Hukukçuların Kariyer Planlaması ve Avrupa Fırsatlarına Erişim" başlıklı interaktif bir seminer gerçekleştirdi.

Etkinlikte, Avrupa’da ve Türkiye’de çalışma, öğrenim, staj ve gönüllülük için gerekli anahtar bilgiler sunan, kişilerin iş ve eğitim fırsatlarına erişimlerini kolaylaştırmayı hedefleyen Europass Platformu görsellerle desteklenerek hukukçulara ve hukuk fakültesi öğrencilerine tanıtıldı. Europass Platformu’nun sunduğu dijital araçlar, açıklayıcı standart belgeler ile bilgi ve rehberlik hizmeti hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

Seminerde, hukukçuların kariyer planlamalarında Europass platformunu kullanarak başarıya ulaşabilecekleri örnekler dile getirildi. Özellikle hukuk mezunları ve avukatlar için, iş başvurularında kullanılacak CV'lerinde eğitim ve deneyimlerini etkileyici bir şekilde sunmaları, anahtar kelimeleri ve başarı hikâyelerini vurgulamaları önerildi.

Europass Platformu ve araçları hakkında verilen bilgilerin yanında katılımcılara, teknolojik gelişmelerde yaşanan değişim karşısında dijital becerilerini de geliştirmeleri konusunda tavsiyelerde bulunuldu. Günümüzde üretim biçimlerinin ve beraberinde iş gücünün niteliklerinin beklentilere uygun değiştiği, böylece teknolojik gelişmelerde ve eğitimde yaşanan dönüşüme uyum sağlanması gerekliliği vurgulandı. Bu kapsamda Avrupa Komisyonu alan uzmanları tarafından tasarlanan ve katılımcıların güçlü ve zayıf yönlerini anlamalarına, uygun eğitim fırsatlarını bulmalarına yardımcı olacak Europass Dijital Testi’ni kullanmaları öğrencilere önerildi. Katılımcılara dijital beceriler hakkında bilgiler verilerek, Avrupa’da eğitim ve çalışma hakkında detaylı bilgiler için europass.eu adresini ziyaret etmeleri önerildi.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ İŞ BİRLİĞİ İLE EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ
-->