Europass

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUMUZ ULUSAL EUROPASS MERKEZİ DENİZLİ İŞKUR KARİYER EXPO’DA BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Mesleki Yeterlilik Kurumumuz Ulusal Europass Merkezi 1-2 Kasım 2023 tarihlerinde Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “İş ve Meslek Danışmanlığı Hizmetlerinin Geliştirilmesi Teknik Destek Projesi” kapsamında Denizli’de düzenlenen İŞKUR Kariyer EXPO etkinliğine katılım sağladı. Etkinlik Denizli İŞKUR İl Müdür Sn. Fatih IŞIK, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. M. Abdülkadir USLU, Denizli Platformu Başkanı Sn. İbrahim TEFENLİLİ, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Osman ZOLAN ve Denizli Valisi Sn. Ömer Faruk COŞKUN’un açılış konuşmaları ile başladı.

Gençlere; iş gücü piyasası ile ilgili bilgiler aktarmak, iş arama motivasyonlarını desteklemek ve kariyer planlamalarına iş gücü piyasasının ihtiyaçlarına göre yön vermelerini sağlamak amacıyla “Türkiye’nin İstihdam Vizyonunda İş Birliği” sloganıyla gerçekleşen etkinlikte Ulusal Europass Merkezi “AB Formatında CV Hazırlama ve Europass Araçlarıyla İş Fırsatlarına Erişim” konulu bir bilgilendirme semineri gerçekleştirdi.

Rekabetin oldukça hissedilir olduğu günümüz çalışma hayatında iş gücü piyasasına girmek isteyen gençlerle, iş başvurularında ve mülakatlarda kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmenin Europass CV ve Niyet Mektubu ile mümkün olabileceği bilgisi paylaşıldı. Europass CV’nin hem sosyal beceriler hem de yaygın ve informal öğrenme ile kazanılan bilgiyi belgelediği için, adayın beceri ve yeterlilikleri konusunda işverenlere ve İK uzmanlarına bütüncül ve geniş bir çerçeve sunuyor olması konusunda katılımcılara ayrıntılı bilgiler aktarıldı.

İŞKUR Kariyer EXPO, İş ve Meslek Danışmanlığı programlarından biri olan İş Kulubü etkinlikleri kapsamında sahada aktif olarak Europass yaygınlaştırma faaliyetleri yürüten İş ve Meslek Danışmanları ile iş birliği ve ilişkilerin güçlenerek devam etmesi ile sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUMUZ ULUSAL EUROPASS MERKEZİ DENİZLİ İŞKUR KARİYER EXPO’DA BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->