Europass

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUMUZ ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ERASMUS+ MESLEKİ EĞİTİM ALANINDA ORTAKLIK PROJELERİ İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ VE TECRÜBE PAYLAŞIMI ÇALIŞTAYI’NA KATILDI

Mesleki Yeterlilik Kurumumuz Ulusal Europass Merkezi(UEM), Ulusal Ajans Mesleki Eğitim Koordinatörlüğü nVet ekibi (Ulusal Mesleki Eğitim Takımı) tarafından organize edilen 8-10 Kasım 2023 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilen “Erasmus+ Mesleki Eğitim Alanında Ortaklık Projeleri İyi Uygulama Örnekleri ve Tecrübe Paylaşımı Çalıştayı”na katılım sağladı.

Çalıştay’ın ilk oturumunda katılımcılara, Avrupa Komisyonu’nun 2021-2027 planlamaları çerçevesinde Erasmus+ hareketlilik projelerinin kalitesini artırmak üzere çalışmalar yürütecek olan ve içerisinde MYK Uzmanlarının da yer aldığı eski adıyla “Ulusal ECVET Uzmanları Ekibi” yeni adıyla “Ulusal Mesleki Eğitim Takımı(nVet)” ve bu ekibin faaliyetleri tanıtıldı. Ayrıca, mesleki eğitim alanındaki öğrenci ve personel hareketliliği projeleri kalite standartları, katılımcılarca edinilen becerilerin resmi yolla nasıl tanınacağı konusundaki bilgi ve tecrübeler katılımcılarla paylaşıldı.

 

Mesleki eğitim akreditasyonuna sahip İl Milli Eğitim Müdürlükleri, özel sektör ve STK'ların proje yürütücülerinin katıldığı Çalıştay’da Ulusal Europass Merkezi tarafından katılımcıları bilgilendirmek üzere “Europass Hareketlilik Belgesi Nasıl Doldurulmalı ve Sık Yapılan Hatalar” başlıklı sunum gerçekleştirildi. Katılımcılara Erasmus+ projelerinin görünürlüğüne ve kalitesine katkı sağlayacak önemli araçlardan biri olan Europass tanıtıldı. Hareketlilik faaliyetleri kapsamında katılımcıların yurt dışında edindiği beceri ve yetkinliklerin doğru şekilde kayıt altına alınmasına ve tanınmasına yardımcı olan Europass Hareketlilik Belgesi ve nasıl düzenleneceği hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUMUZ ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ERASMUS+ MESLEKİ EĞİTİM ALANINDA ORTAKLIK PROJELERİ İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ VE TECRÜBE PAYLAŞIMI ÇALIŞTAYI’NA KATILDI
-->